03 07 '25
Samen zorgen voor strakke beukenhagen
Snoei beukenhagen twee keer per jaar voor een dichte, gezonde haag. Help een buur of geef een dorstig haagje water. Samen houden we de wijk mooi.
03 07 '25
Snoei beukenhagen twee keer per jaar voor een dichte, gezonde haag. Help een buur of geef een dorstig haagje water. Samen houden we de wijk mooi.
In onze wijk zijn bij de bouw overal beukenhagen geplaatst. Om een mooi compacte en dichte beukenhaag te krijgen of te houden is het belangrijk om deze 2x per jaar te snoeien. De eerste keer in juni. De beukenhaag heeft dan voldoende tijd om nieuwe scheuten aan te maken. De tweede keer kan je het beste snoeien rond september/oktober.
Kies voor een dag zonder direct zonlicht, zo voorkom je dat de bladeren verbranden. Probeer daarnaast de haag enigszins in een trapeziumvorm te snoeien, waarbij de bovenkant iets smaller is dan de onderkant. Zo krijgt iedere tak voldoende licht. Het resultaat is dat we overal mooie, gezonde haagjes krijgen in de wijk.
Het blijkt dat het snoeien van de beukenhaag niet voor iedereen de favoriete klus is in de wijk. Zo hebben sommige beukenhaagjes wel erg flinke uitlopers. Zie je nu dat dat voor je buurman of buurvrouw geldt? Bied dan je hulp aan. Help je buren met de knipbeurt van de beukenhaag en wie weet waar zij jou weer mee kunnen helpen? Daarnaast heb je zelf natuurlijk ook veel plezier van die mooie haag bij je buren.
Dat geldt ook voor de aanstaande zomer / vakantieperiode. Zie je dat de beukenhaagjes in de openbare perkjes rond je huis dorst hebben? Geef ze dan gerust water en wacht niet tot de gemeente dat doet. Laten we ook op die manier elkaar helpen en onze wijk mooi houden.
30 10 '25
Lees meer
In zijn column vertelt onze voorzitter over het reilen en zeilen van de wijkvereniging én doet hij een oproep aan wie mee wil doen als secretaris.
30 10 '25
Lees meer
Wat een feest! Op 20 september vierden we samen dat onze wijk inmiddels vijf jaar bestaat. Mooie opkomst, lekker weer en een volle dansvloer!
30 10 '25
Lees meer
Soms zijn er mensen die stilletjes het verschil maken. Zo ook Carola en Tjerk uit de Willy den Oudenstraat, die elke week de wijk intrekken met hun afvalknijper en gele zak. Een buurtbewoonster vond dat ze wel eens in het zonnetje mochten worden gezet.