13 05 '25
Column van onze voorzitter
Ongeveer elke 2 maanden geeft Martien Smit, de voorzitter van de wijkvereniging, een update over zaken die hem bezig houden.
13 05 '25
Ongeveer elke 2 maanden geeft Martien Smit, de voorzitter van de wijkvereniging, een update over zaken die hem bezig houden.
Beste wijkbewoners,
Wat bijzonder dat we op 5 mei alweer 80 jaar vrijheid mochten vieren. Een indrukwekkende mijlpaal! Voor velen van ons voelt vrijheid misschien heel vanzelfsprekend. Als je zelf geen oorlog hebt meegemaakt, dan neem je vrijheid snel voor lief. Dan lijkt een film zoals Soldaat van Oranje maar gewoon een spannend verhaal.
Toch merk ik dat die vanzelfsprekendheid de laatste jaren wat aan het veranderen is. De wereld om ons heen verandert snel. Oorlogen die blijven voortduren, leiders die harde taal gebruiken, waarschuwingen vanuit Defensie en de NAVO. Dat zet me toch aan het denken. Want wat betekent vrijheid eigenlijk voor ons? En is het nog wel zo vanzelfsprekend als we soms denken?
Die versnelling in denken werd onlangs nog eens aangewakkerd toen ik een mail van een vriend kreeg. Hij vroeg aandacht voor de veteranen. Hij wees me terecht op de levenservaring van deze mensen: het zijn mensen met bijzondere verhalen en ervaringen, opgedaan in gebieden waar vrijheid niet vanzelfsprekend is. Hij benadrukte hoe waardevol het is om hun verhalen te blijven horen en door te geven. Bijvoorbeeld over de waanzin van oorlog en het belang van verbinding. Juist als het om moeilijke onderwerpen gaat leveren gesprekken hierover vaak verrassend mooie inzichten op en brengen mensen dichter bij elkaar.
Ik denk dat er in onze wijk niet veel mensen wonen die een oorlog als burger hebben meegemaakt. Toch is het goed om erbij stil te blijven staan. De wereld lijkt misschien ver weg, maar soms is het dichterbij dan we denken. Elk jaar krijg ik weer kippenvel op 4 mei, als we om 20.00 uur samen stil zijn. Samen met mijn partner en soms ook met de kinderen, voel ik dan hoe bijzonder het is om in vrijheid te kunnen leven.
Misschien kunnen we daar als wijk ook iets mee doen. Ik weet dat de school in de wijk elk jaar aandacht besteedt aan herdenken en vieren. Hopelijk gebeurt dat ook thuis of waar je ook bent, even twee minuten stilte op 4 mei. Want vrijheid is niet vanzelfsprekend, maar het is wel van ons allemaal.
De mail van mijn vriend en de gedachte aan al die veteranen geven mij hoop. Ze herinneren me eraan hoe waardevol het is om vrijheid te vieren én te koesteren. Laten we dat samen blijven doen.
Hartelijke groet,
Martien Smit
13 05 '25
Lees meer
De atletiekbaan van Attila is onlangs opnieuw gekeurd en helaas afgekeurd. Dit betekent dat er geen wedstrijden meer gehouden mogen worden.
13 05 '25
Lees meer
De wateroverlast in de wijk is een groot gemeenschappelijk probleem. We zijn blij dat er een kerngroep Water is gevormd. Je leest hier de laatste ontwikkelingen.
13 05 '25
Lees meer
Ongeveer elke 2 maanden geeft Martien Smit, de voorzitter van de wijkvereniging, een update over zaken die hem bezig houden.